Eva Lešková

Bc. Petra Koukolová

Telefonní číslo k Beruškám732 484 584

Charakteristika třídy:

Třída Berušek je složena z 23 dětí, 13 děvčat a 10 chlapců.

Jsme třída plná pohody a smíchu, rádi si zazpíváme a zacvičíme. Těšíme se na nové zážitky a poznatky, o které se s vámi podělíme.

Název Třídního vzdělávacího programu:

„S Beruškami poletíme, vše neznámé prozkoumáme.“

U Berušek je to prima, v létě, v zimě, pohodové klima.

Zpíváme si, tančíme, hrajeme si a kreslíme,

objevujeme a cvičíme, také odpočíváme.

Kamarádů spoustu máme, společný čas si užíváme.

Zaměření třídy:

• Budeme zařazovat cvičení s prvky dětské jógy, činnosti s prvky muzikoterapie a arteterapie.
  • Budeme podnikat vycházky do přírody s prostorem pro bezpečný pohyb a hry.
  • Seznámíme děti s ekologií, udržování čistoty v přírodě a jejím okolí a budeme přírodu chránit.
  • Naučíme a seznámíme děti s tříděním odpadů.
  • Povedeme děti k samostatnosti při sebeobsluze – příprava a úklid hraček, stolování, oblékání a vštěpování základních hygienických návyků.
  • V prosociálním chování – budeme posilovat přátelství a sounáležitost s ostatními dětmi ve třídě.
  • Motivací povedeme děti ke zdravému sebevědomí, pocitu jistoty a bezpečí.
  • Budeme chránit své zdraví, vytvářet příjemné, klidné a bezpečné prostředí třídy.
  • Zaměříme se na běžné užívání společenských návyků-pozdrav, prosba, poděkování, omluva…
  • Společně s rodiči se budeme snažit potlačovat negativní projevy chování v dětském kolektivu, budeme se snažit o komunikaci mezi dětmi a sebehodnocení.
  • Vzájemně se budeme podporovat v získávání zdravého sebevědomí a samostatnosti.
  • Budeme zachovávat a ctít české národní zvyky a tradice a radovat se z nich.