Projekt Zdraví dětem – Berušky, Včelky

Ve spolupráci s neziskovou organizací Zkus to zdravě  je pro děti z Berušek naplánovaná pohádka „Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa“ .Cílem pohádky je vysvětlit dětem, jaká zvířátka žijí na farmě, v lese, u rybníka, ve vodě… Naučit děti zvířátka rozeznat a správně je zařadit (obrázky zvířat umístit na vyznačené místo, kde žijí). Děti si osvojí názvy zvířat pro samce, samici a mládě. Uvědomí si, že je důležité chránit přírodu a neznečišťovat ji. V rámci her napodobují pohyby zvířat a získávají informace o tom, čím se živí. Během celé pohádky zařazujeme témata týkající se zdravého stravování, pravidelnosti jídla, pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu.

Pro děti ze třídy Včelky je naplánována pohádka Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem. Cílem pohádky je vysvětlit a ukázat dětem, jaké potraviny se pěstují u nás v České republice a odkud jsou například exotické druhy ovoce, které máme doma v kuchyni. Vysvětlíme si původ mléka, masa, vajíček, sýrů a dalších potravin, protože bohužel mnoho dětí vůbec nemá představu o tom, odkud se tyto potraviny berou. Celý příběh je zaměřen na osvojení základů zdravého a pravidelného stravování. Upozorňujeme na nebezpečí hladovění a následky spojené s nedostatečným příjmem potravy. Vše je zakomponováno do poutavého příběhu. Děti si tak osvojí informace zábavnou formou.

Událost je ukončena.

Bře 09 2022