Vyjádření vedení města k uzavření MŠ

Vážení,

vedení města po jednání Krizového štábu ORP Horažďovice a po zvážení všech okolností dnes rozhodlo o uzavření obou mateřských škol ve městě  a to z důvodu, že od zavedení mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví se počty dětí na školkách trvale snižují a dále v MŠ chybí částečně personál (uklízečky, učitelky) a uzavření MŠ neohrozí funkčnost zdravotnických či sociálních služeb. Po zvážení všech těchto okolností a s přihlédnutím k doporučení MŠMT č. j. MSMT-11703/2020-2 a také k možnému ohrožení pedagogů, zřizovatel rozhodl o uzavření MŠ od 16.03.2020 na dobu 14 dnů. Další provoz MŠ se následně bude řešit na základě vývoje celkové situace. V průběhu příštího týdne, pokud se situace stabilizuje, se může, ve spolupráci s vedení MŠ, rozhodnout o znovuobnovení provozu.